Terasové podlahy

Podlahové rošty

Funkčnost a estetičnost

Podlahové rošty, stejně jako podlahové dlaždice , se svým mnohostraným použitím pro exteriér, polointeriér i interiér funkčností a estetičností řadí ke špičkovým produktům. Rošty vyrábíme z modřínu, který jsme vybrali pro jeho výraznou kresbu a dobré vlastnosti.

Snadná instalace

Pochozí podlahové rošty se do menších interiérů či exteriérů instalují jako obdélníkové panely usazené na spojovacích plastových terčích, což prodlužuje životnost dřeva. Plastové komponenty také zajišťují vzdušnost roštu a umožňují díky nízké hmotnosti snadnou manipulaci. Na větších plochách zejména venkovních teras lze spojovat jednotlivé rošty nerezovými vruty k podkladní konstrukci, pakliže je tato tvořena svlaky. Nenáročná je i příprava podkladové desky, kdy ve většině případů stačí dokonale rovná vrstva betonu ve spádu či dříve položená dlažba. Pro omezení deformace dřeva a zvýšení protiskluznosti jsou použité lamely vydrážkovány.

Široké použití

S dřevěnými rošty se dnes setkáte jak v bytové výstavbě, tak v průmyslu. Zejména pak na terasách rodinných domů, balkonech a pochozích střechách. Stále častěji jimi architekti řeší okolí domácích bazénů i veřejných plováren. U letních předzahrádek restaurací elegantní dřevěné rošty stále častěji nahrazují pódia sbitá z rovných prken.Antiskluzové drážky přímo předurčují dřevěné rošty k položení do sprchových boxů nebo do sauny či odpočívárny. V průmyslu podlahové rošty zvyšují bezpečnost pracovníků, neboť dřevo je elektrostatické a izoluje chlad.

Špalíková dlažba          

                                                  

Luxusní špalíkové podlahy v moderním provedení

Dřevěný špalír má v Čechách dlouhou historickou tradici. V blízkosti našich domovů se s ním setkáváme od 19. století , především v průjezdech měšťanských domů pro jedinečnou schopnost tlumit hluk a vibrace. Často se používal na mosty místo kamenné dlažby pro svou nízkou hmotnost. Nejznámějším mostem s původně dřevěnou špalíkovou dlažbou byl most arcivévody Karla v Karlových Varech postavený v letech 1911 až 1912.
Další unikátní vlastností špalíkové dlažby je tepelná izolace a nevodivost elektrického proudu, proto v minulých dvou stoletích našel místo na podlahách řemeslnických dílen a průmyslových hal a skladišť. Používá se také k dláždění průjezdů historických budov. Špalíková dlažba nejdůležitější tvarů se ideálně hodí pro úpravu zahradních cestiček nebo příjezdových ploch ke garážím.

Dřevěná tradice přetrvá

V součastné době se dřevěná špalíková dlažba opět vrací do módy s tím, jak vzrůstají nároky majitelů nových rodinných domů na úpravu zahrad a okolí domů.
Asi každý z nás by chtěl mít dnes kolem sebe kus přírody, která jediná dopřává lidem uvolnění a pocit přirozenosti. Příroda nás provází celým naším životem a pozitivně nás ovlivňuje i inspiruje. Dřevěná špalíková dlažba zakomponovaná jako příjezdová cesta ke garáži nebo cestička po zahrádce je dokonalou harmonií přírodního materiálu a moderního stylu bydlení. Nechte se unášet svým pocitem a přiblížením se ke dřevěné tradici.

Ideální jako podlaha pod čtyřnohé miláčky

Podívejme se na soulad zvířat s přírodou. Dřevěná špalíková dlažba představuje nejjednodušší řešení, jak kousek přírody přenést i do příbytků budovaných pro naše čtyřnohé miláčky. Pro elastičnost a odolnost, proto často nacházíme špalíkovou dlažbu ve stájích pro koně.

Použití v průmyslových objektech i domácích dílnách či garážích

Při ohlédnutí se do historie souladu přírody s člověkem zjistíme možnost využití špalíkové dlažby i v průmyslových objektech jako dílny, garáže, strojní provozy atd. Vyjímečné vlastnosti pro použití dřevěných podlah pro průmysl jsou jednoznačně dány. Dřevěné špalíky izolují chlad od podlahy, jsou antistatické a při údržbě prakticky věčné.

Umístění v jídelnách, obývacích pokojích nebo v zimních zahradách

Díky možnostem dokonalého zpracování dřeva přenášíme špalíkovou dlaždici i do interiéru. Možnosti použití pro interiéry jsou takřka nevyčerpatelné, a to díky své barevné rozmanitosti a nenapodobitelným tvarům. Přirozenou součástí stylového interiéru se stal i špalík, který svým vzhledem i vlastnostmi navozuje příjemný pocit pohodní a připomíná domov našich předků, pro které bylo dřevo v interiéru nepostradatelným materiálem.

Podlahové dlaždice    

Funkčnost a estetičnost

Podlahové dlaždice se svým mnohostranným použitím pro exteriér, polointeriér i interiér funkčností a estetičností řadí ke špičkovým produktům. Dlaždice vyrábíme především z dubu a akátu, ale nabídka obsahuje i exotické druhy dřevin. Rozmanitost sortimentu dřevin a originalita skladby dlaždic zaručuje luxusní i skromné začlenění do plochy. Spojením dřeva a plastových komponentů se dosáhlo harmonie přírody s moderním materiálem.

Přirozená rozmanitost

Podlahové dlaždice skýtají možnosti snadného nainstalování do všech prostor, které chceme zkrášlit či ozvláštnit. U moderních materiálů často pociťujeme v zimních obdobích chlad a naopak v letních měsících zase nemožnost pohybovat se v důsledku vysokých teplot po povrchu. To vše se změní při použití dřevěných podlahových dlaždic.

Střechy, terasy a balkony

Nízká hmotnost, díky plastovým komponentům je zajištěna vzdušnost dlaždice, což zaručuje delší životnost produktu. Snadná montáž s možností několika vzorů.

Plovárny, okolí bazénů

Stále narůstající popularita dřevěných podlahových dlaždic na plovárnách i v okolí domácích bazénů.

Restaurační předzahrádky

Funkčnost spojená s estetikou, to je vzhled dřevěné podlahové dlaždice na předzahrádce.

Sauny

Využití podlahových dlaždic je v sauně možné pro interiér i exteriér. Lze je použít do sprchy, kolem bazénu nebo do šatny či odpočívárny.

Tisknout


Kontaktní údaje

E33 značka Vašich oken a dveří již 15 let.

Česká republika Výroba a vzorkovna:

Bílý Kostel nad Nisou 27

+420 777 756 282 p.Chalupa Tomáš

E-mail: eurookna@e33.cz

 nově  e-shop  www.drevoveci.cz


Tvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS